Home » Filozofija » Konferencija:“Čemu još obrazovanje?“

Konferencija:“Čemu još obrazovanje?“

untitled

Međunarodna konferencija

ČEMU JOŠ OBRAZOVANJE?

Kovačica, Srbija

6-8. jun 2014.

http://instifdt.bg.ac.rs/

POZIV NA UČEŠĆE

Prva Međunarodna konferencija Čemu još obrazovanje? zamišljena je kao otvoreni naučni forum koji će doprineti promišljanju i razvoju obrazovnih strategija, omogućiti prostor razmene iskustava i znanja i podstaći na plodotvorno iskušavanje postojećih obrazovnih praksi.

Poziv je upućen:

  • Teoretičarima obrazovanja različitih provenijencija i orijentacija (filozofima, sociolozima, pedagozima, andragozima, psiholozima, politikolozima, antropolozima, istoričarima, stručnjacima za upravljanje obrazovnim sistemima);
  • Praktičarima (nastavnicima, autorima udžbenika, inicijatorima dopunskih obrazovnih aktivnosti, predstavnicima alternativnih obrazovnih programa).

Tematske celine

Budući da na jednom mestu treba da okupi i poveže istraživače i praktičare iz disciplinarno različitih oblasti istraživanja, kao i različitih kulturnih sredina, konferencija bi obuhvatila (mada se ne bi nužno i iscrpela u) tri tematske celine:

  1. Istorija i teorije obrazovanja
  2. Obrazovanje u tranziciji
  3. Nastavnik na sceni

Pogledajte više o temama!

Scroll To Top