Home » Nove objave » Delegacija iz ruskog grada Uhta u poseti Zrenjaninskoj gimnaziji

Delegacija iz ruskog grada Uhta u poseti Zrenjaninskoj gimnaziji

Delegacija ruskog grada Uhta koja je boravila u  Zrenjaninu 21. septembra, posetila je i našu gimnaziju.  Učenici koji uče ruski jezik dočekali su uvažene goste u novoj učionici za informatiku, koju je opremila kompanija NIS. Gradonačelnik Uhte g.Igor Mihelj je upoznao naše učenike sa ovim ruskim gradom i istakao je mnogo sličnosti između Zrenjanina i Uhte, a prodekan Uhtinskog tehničkog univerziteta je predstavio ovu renomiranu visokoškolsku ustanovu i govorio  o mogućnostima studiranja u Rusiji. Inače, u saradnji sa Tehničkim univerzitetom g. Uhte otvoren je smer za naftu i gas na Tehničkom univerzitetu „Mihajlo Pupin“. Razgovor se odvijao na ruskom jeziku bez prevodioca, a đaci su imali mogućnost da pitaju sve što njih interesuje. Nakon toga su učenici izveli program na ruskom i srpskom jeziku, a pravo iznenađenje je bio nastup folklornog ansambla „Uhtinski suvenir“.
Scroll To Top