Home » Nemački jezik » Наставља се сарадња са Швебиш Халом

Наставља се сарадња са Швебиш Халом

У периоду 31.3.-7.4.2017. зрењанински гимназијалци су угостили вршњаке из немачког града Швебиш Хала.

У овогодишњој размени учествује 21 ученик првог и другог разреда наше школе и исто толико ученика из Немачке.

Програм је богат и динамичан. Између осталог обишли смо Нови Сад, Београд , Царску бару и Бело Блато; имали смо две радионице у Гимназији, једну на тему „Германизми у српском језику“, а другу „О пореклу и значењу личних имена“ као и две радионице изван наше школе – у Историјском  архиву на тему „Немци на овим просторима“ и у ОШ „Вук Караџић“ где је тема била „Упознавање“.

Са наше стране размену  организују и воде професорке немачког језика Виолета Перин и Катарина Натарош, а са немачке стране професори Михаел Ајземан и Торстен Велер.

Посету узвраћамо на самом крају наставне године,  17-25. 6.2017.

Погледајте презентацију Виктора Мертела 1-10, једног од учесника размене!

Đačka razmena 2017 PP Prezentacija2