Home » Nove objave » Олимпијада из руског језика

Олимпијада из руског језика

На 5.НИС Олимпијади из руског језика која је одржана 27. маја 2017. у Београду  учествовало је 5 ученика Зрењанинске гимназије (ментор – Ирина Убовић). Ученица одељења II-10 Милица Јоцић освојила је 2. место , а Драган Косовић (III-5) и Александра Станков (II-1) добили су похвале. Осим ученика из Србије,  на такмичењу су учествовали и ученици из Црне Горе, Републике Српске и Бугарске. Свечаној додели награда у Руској школи при Амбасади Руске Федерације присуствовали су  Председник Србије Александар Вучић, представници Амбасаде, директор Руског дома, представници Министарства просвете, компаније НИС и Универзитета „Лобачевски” из Нижњег Новгорода.

Истог дана Милица Јоцић освојила је и 3. место на Републичком такмичењу из српског језика (ментор – Данијела Грбић).

0050-proglaenje-pobednika-768x350

0043-proglaenje-pobednika-768x509