Home » Nove objave » «Руски дом» у Зрењанинској гимназији

«Руски дом» у Зрењанинској гимназији

У понедељак, 28.јануара представници Руског центра за науку и културу «Руски дом» посетили су Зрењанинску гимназију и упознали су ученике са образовним програмима Руског дома као и са могућностима бесплатног студирања у Руској Федерацији и процедуром добијања стипендија.

У циљу подршке и популаризације учења руског језика, Руски дом је поклонио библиотеци Зрењанинске гимназије више од 400 уџбеника и издања белетристике на руском језику.

Ученици Зрењанинске гимназије већ неколико година показују интересовање за наставак образовања у Русији и десет матураната гимназије у овом моменту се образују на престижним руским универзитетима. Приликом повратка  у Србију на распуст, они су посетили гимназију и са задовољством поделили искуство студирања у Руској Федерацији са својим пријатељима.

Овогодишњи конкурс је отворен до 5. марта, а детаљније информације могу се наћи на сајту Руског дома.

ruski-dom

ruski-dom-2 ruski-dom-3 ruski-dom-4