Home » Nove objave » Русија кроз време и простор

Русија кроз време и простор

Вече руске културе под називом „Русија кроз време и простор“ одржано је 10. априла у препуној сали Народног позоришта „Тоша Јовановић“. У овогодишњем програму који је осмислила професорка руског језика Ирина Убовић,  учествовало је више од 60 ученика наше гимназије. Уз помоћ магичног точка водитељи Александра Ковачевић и Иван Орловић водили су гледаоце кроз историју и пределе Русије. Гости су уживали у музици, плесу, рецитовању и глуми гимназијалаца. Као и сваке године, проф. Верица Карановић пружила је огромну помоћ у припреми музичких нумера, а кореографије је осмислио ученик одељења 3-9 Никола Адамов уз помоћ проф. Александра Раките. Ове године су у програму учествовали и професори који су заједно са ђацима отпевали две песме. А био је и гост изненађења – наш бивши ученик Драган Косовић, који је специјално допутовао из Москве и кога је публика поздравила великим аплаузом.

Програму су присуствовали и представници Руског дома у Београду.