Home » Nove objave » Зрењанински гимназијалци на обележавању Дана руског језика у Београду

Зрењанински гимназијалци на обележавању Дана руског језика у Београду

Као и сваке године, 6. јуна,  ученици наше гимназије обележили су Дан руског језика. На позив Руског центра за науку и културу, зрењанински гимназијалци и професори су учествовали у прослави 220. годишњице од рођења великог руског песника А.С.Пушкина у Београду. Пушкин је утемељивач савременог руског језика и  због тога се Дан руског језика обележава управо на дан његовог рођења.  После полагања цвећа на песников споменик у Парку Ћирила и Методија, наши гимназијалци су извели програм „Русија кроз време и простор“ на сцени Руског дома. У оквиру свечаности, представници Руског дома уручили су дипломе и поклоне победницима конкурса рецитатора и Републичког такмичења из руског језика међу којима је било и седам ученика наше гимназије.