Home » Filozofija » Књига са радовима наших ученица објављена у Холандији

Књига са радовима наших ученица објављена у Холандији

У оквиру фестивала културе, уметности и науке Еуриаде,  на ком већ десет година учествује наша школа, објављена је књига под насловом Our Earth Our Answers.  Идеја организатора и оснивача фестивала, професора Вернера Јансена,  била је да се прикупе радови ученика и професора и њихове рефлексије о пандемији, осећања која их обузимају, као и размишљања о отуђењу које сви заједно проживљавамо. Књига такође поседује одличне фотографије које могу бити повод за разговор о нашем односу према другом које обухвата не само другог човека, већ и другост природе која нас одређује као комплексна бића.

У књизи можете читати радове Оливере Секулић из IV4, Душице Пиперски из IV3 , Сенке Даруши из IV9 и професорке филозофије Александре Максић.

У књизи су текстови на енглеском и немачком језику који се могу користити за различите часове. Управо је то и била намера аутора да подстакну разговор, реакцију и размишљање.