Октобар је месец посвећен менталном здрављу, а 10. октобар широм света обележава се као Дан менталног здравља. Наши другаци су се бавили овом важном темом и кроз радионице и израду плаката истраживали шта је ментално здравље и на које начине га негујемо. Закључили су да је ментално здравље стање у коме се осећамо добро, имамо самопоуздање, умемо да изразимо своје емоције и развијамо здраве односе са другима. Такође, оно значи да смо продуктивни, мотивисани, и да можемо да обављамо свакодневне активности без тегоба. Негујемо га тако што разговарамо о својим осећањима, дружимо се са пријатељима, одмарамо, бавимо се хобијима, физичком активношћу и знамо да је у реду да потражимо помоћ када нам је потребна. Kроз своје радове ученици су показали да је брига о менталном здрављу важна колико и брига о телу – јер само када су и ум и срце у равнотежи, можемо бити заиста срећни и успешни.

Ива Родић 3-2

Последње објављени чланци

Носиоци дипломе „Вук Караџић“, специјалних диплома и похваљени ученици матуранти
12.06.2026.By
Mилица Шарић добитница специјалне награде на конкурсу „Књижевност наопачке“
11.06.2026.By
Ученица генерације школске 2025/26. године је Милица Даников, одељење 4-10
11.06.2026.By

Календар

јун 2026.
П У С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930