Дружење гимназијалаца са стрип-цртачем Стеваном Субићем

Градска народна библиотека „Жарко Зрењанин“ и овог пута била је сјајан домаћин и организатор несвакидашње стрип радионице којој су присуствовали и наши ученици чланови секције „ У друштву креативних гимназијалаца“ као и њихов професор Еди Даруши . Наиме у препуној сали Тинејџ кутка наш Зрењанинац стрип-аутор Стеван Субић одржао је свој први masterclass на опште задовољство свих присутних . Кроз стрип-радионицу Субић је окупљене ученике упутио у тајне великих мајстора и издвојио време да одговори на свако од постављених питања, погледа сваки од радова које су ученици цртали на тему коју је Стеван задао и посаветује их како да буду још успешнији.

Стеван Субић , тренутно најпознатији Зрењанинац у свету, је стрипски уметник, графички дизајнер, илустратор и сценариста. Цртач је стрипова за италијанску, француску и америчку продукцију. Најпознатији је по раду на стриповима Тарзан и Конан, а његово ремек дело „Загонетач: година прва“, стрип по сценарију Пола Дејна, DC Comics, била је повод за дружење у Тинејџ кутку.
Обраћајући се окупљеним ученицима Стеван Субић им је поручио да никада не одустају од себе, да буду упорни и марљиви и да стално, упркос свему, остану доследни својим сновима. Тек тада ће израсти у супер хероје.

Стрип радионице са Стеваном Субићем се настављају и свако ко жели да се бави уметношћу кроз форму стрипа може се пријавити за учешће на мејл: teenkutak@zrbiblio.rs
„ Имам једну моћ. Никада не одустајем.“ Бетмен
„Херој може бити било ко. Чак и мушкарац који ради нешто тако једноставно и умирујуће као што је огртање капута на рамена малог дечака да би му дао до знања да није крај света.“ Бетмен

Професор филозофије Еди Даруши