Гостовање професорке из Индије у нашој школи

         Професорка енглеске књижевности, др Дипанита Дата, са универзитета у Калкути, била је наша гошћа у среду 6. 11. 2024. и том приликом је одржала предавање Ахимса, Тагор и Ганди, у језичком кабинету наше школе заједно са професорком филозофије, Александром Максић. Њих две су заједно написале истоимену књигу и основале Тагорин центар који постоји од 2011. године.           Ученици који похађају наставу предмета Религије и цивилизације, као и други заинтересовани ученици,  могли су да науче нешто више о космополитизму, ненасиљу, пријатељству Тагора и Гандија, као и о грађанском отпору који је утемељио Махатма Ганди. 

           Ученици Гордана Лазић и Михајло Манигодић су том приликом направили интервју са професорком који ће се читати у нашем часопису ПУТ. Наша школа поседује индијску библиотеку у оквиру филозофског кабинета, учионица број 18, која је поклон амбасаде Индије Тагорином центру. 

Последње објављени чланци

Носиоци дипломе „Вук Караџић“, специјалних диплома и похваљени ученици матуранти
12.06.2026.By
Mилица Шарић добитница специјалне награде на конкурсу „Књижевност наопачке“
11.06.2026.By
Ученица генерације школске 2025/26. године је Милица Даников, одељење 4-10
11.06.2026.By

Календар

јун 2026.
П У С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930