Лектори на часовима француског језика

Зрењанинска гимназија је успоставила сарадњу са Француским институтом која омогућава школама да угосте француске лекторе, са циљем да изађу у сусрет ђацима и помогну им уживо у савладавању француског језика.

У целој Србији шест лектора ради у Нишу, Пироту, Београду, Ваљеву и Новом Саду. У својству дипломираног професора француског језика за странце, ови лектори организују радионице по школама.Овај пројекат представља иницијативу Француског института у Србији са циљем да се подрже професори француског језика и да се ученици упознају са изворним говорницима француског језика. Сваке недеље на позив професора француског језика долази лектор и организује радионице за ђаке. Рад у школама са франкофоним особама подразумева актуелне динамичне методе пуне игара и утемељене  на комуникацији. Лектори прилагођавају активности разреду, од апсолутних почетника до нивоа Б. Не постоји најнижи ниво, напротив, ове радионице могу да охрабре ученике који имају низак ниво знања да истакну оно што већ знају на француском језику.

Лектори обично проводе преподне или поподне у школи и обилазе више одељења. Радионице трају 45 минута, а лектори доносе свој материјал: игре, часописе, песме, видео записе,квизове..

Посета лектора је бесплатна, све трошкове сноси Француски институт у Србији.У Војводини, овај програм је подржала Покрајинска влада  Војводине.

У Зрењанинској гимназији се у заиста дивној сарадњи са Француским институтом у Новом Саду  овај пројекат спроводи већ четврту годину за редом. Ове школске године (2021-22) нам је у посети Ана Икер,лекторка са југа Француске,из Нима.

Oкружно такмичење ,,Књижевна олимпијада“
15.04.2024.By
Распоред писмених провера до краја наставне 2023/24. године
05.04.2024.By
Трибина „Зашто нам је важан 8. март?“
26.03.2024.By