„ТРЕБИЊЕ – ГРАД СУНЦА У ОЧИМА ЗРЕЊАНИНСКИХ ГИМНАЗИЈАЛАЦА“

У Kултурном центру 27. фебруара 2024. године одржана је трибина „Требиње – град сунца у очима зрењанинских гимназијалаца“ на којој су ученици Зрењанинске гимназије представили пројекат у оквиру ког су путовали у Требиње. Пројекат је финансирала Покрајинска влада.
Седамнаест ученика наше школе су са професоркама Данијелом Грбић и Надеждом Лазић боравили у Требињу од 21. до 24.12.2023. Посетили су Гимназију „Јован Дучић“, Музеј Херцеговине, Народну библиотеку у којој се налази Дучићев легат, Херцеговачку Грачаницу у којој је сахрањен Јован Дучић и манастир Тврдош. У повратку су посетили Вишеград и Андрићград.
Ученици су у пуној сали изложбеног салона присутнима пренели своје утиске о путовању, филм који су снимили и на сјајан начин представили град Требиње, а такође и нашу школу.

У прилогу можете погледати филм који су ученици приказали на трибини.

https://drive.google.com/file/d/1BiYSJtHkVPFs2ec7grkyc3sw1GhE0EWA/view?usp=sharing

Последње објављени чланци

Носиоци дипломе „Вук Караџић“, специјалних диплома и похваљени ученици матуранти
12.06.2026.By
Mилица Шарић добитница специјалне награде на конкурсу „Књижевност наопачке“
11.06.2026.By
Ученица генерације школске 2025/26. године је Милица Даников, одељење 4-10
11.06.2026.By

Календар

јун 2026.
П У С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930