Зрењанинска гимназија на другој седници Скупштине Зрењанинског ИКТ кластера

У просторијама Културног центра у Зрењанину одржана је друга седница Скупштине Зрењанинског ИКТ кластера, на којој је присуствовала и нова директорка Зрењанинске гимназије, проф. Светлана Тодоровић Гвозденовић и проф. Данијела Вукић, која је и иницирала ову сарадњу, године 2016.

Зрењанинска гимназија је члан овог кластера од самог оснивања, а ново руководство школе потврђује наставак подршке заједничким пројектима и иницијативама које повезују образовање и информационо-комуникационе технологије.

На седници је било речи о припремама за предстојећу конференцију Футурологија 3, која ће и ове године окупити стручњаке из области образовања, технологије и индустрије. Једна од кључних тема била је и примена вештачке интелигенције у настави – како у свакодневној учионици, тако и кроз ваннаставне активности и обуку наставника.

Директорка је истакла значај сарадње са ИКТ сектором и похвалила иницијативе које кластер покреће, нарочито оне које унапређују дигиталне вештине ученика и наставника. Нагласила је да Зрењанинска гимназија препознаје важност технолошког развоја у образовању и спремна је да активно доприноси будућим пројектима.

Ова седница још једном је потврдила чврсту везу између образовних установа и технолошких фирми у Зрењанину, са заједничким циљем – припремити младе за изазове савременог дигиталног доба.

Последње објављени чланци

МАРКО СТОЈКОВ 4-10, УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2021-2025.
11.06.2025.By
Носиоци дипломе „Вук Караџић“, специјалних диплома и похваљени ученици матуранти
11.06.2025.By
ЗРЕЊАНИНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ДОБИТНИЦИ ПРИЗНАЊА ,,ЗЕЛЕНИ ЛИСТ“
04.06.2025.By

Календар

јун 2025.
П У С Ч П С Н
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30