Зрењанински гимназијалци у посети Пољопривредној станици и Природно-математичком факултету у Новом Саду

Ове суботе, 3.12. ученици другог разреда Зрењанинске гимназије, у оквиру предмета Образовање за одрживи развој, посетили су Пољопривредну станицу у Новом Саду, у којој су се, заједно са срдачним домаћинима, упознали са радом ове службе и услугама које она врши.

Ученике је дочекао и поздравио директор Владимир Михић са сарадницима. Након поздравне речи и кратког увода о раду станице, ученици распоређени у две групе обишли су лабораторију за испитивање квалитета и здравственог стања семена где су их са радом лабораторије упознали др Милка Вујаковић, руководилац сектора за квалитет, msc. инжењер Наташа Јаковљевић, руководилац и дипл. инж. Маја Гудурић, стручни сарадник.

Потом су обишли лабораторију за хемијска испитивања контроле квалитета и плодности земљишта где су их дочекали мр Јелена Кнежевић Томић, руководилац и дипл. инж. Драган Динић, стручни сарадник. Ученици су током обиласка показали велико интересовање и солидно знање из предмета који похађају, а колеге су се потрудиле да одговоре на свако постављено питање и своје искуство у раду пренесу на ,,омладинце“.

Након тога, ученици су посетили Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине – ПМФ Нови Сад где су нас сјајни домаћини упознали са смеровима на факултету у оквиру катедре за заштиту животне средине.

Ученици су имали предавање о отпадним водама и мерама заштите отпадних вода, а потом су посетили и хемијске лабораторије.

Једно дивно стручно путовање.