Muzičko – scenski nastup u gradskoj biblioteci

Učenici naše škole obeležili su 10. decembra 2013. godine u prostorijama Gradske biblioteke „Žarko Zrenjanin“ Dan ljudskih prava, slaveći pravo na ljubav. Priredili su poetsko veče muzičko – scenskim recitalom pod nazivom „Zvuci i reči ljubavi“. Učenici II-1, II-7, III-11, IV-5 i IV-8 recitovali su, svirali na gitari i klavijaturama i pevali na temu ljubljvi. Recitovali su ljubavne pesme evropskih i domaćih pesnika, a mnoge pesme su kazivane dvojezično – na jeziku na kom su originalno nastale i u prepevu na srpski jezik.Ovaj svojevrsni javni čas osmislila je profesorka književnosti, Dušica Mitić, kako bi prisutnima predstavila raznovrsnost sposobnosti i talenata gimnazijalaca.

Učenici III-8 i IV-8 izveli su sa velikim uspehom predstavu -Božićna priča u pozorišnoj sali u Lukinom selu i pozorištu Toša Jovanović u Zrenjaninu, povodom božićnih i novogodišnjih praznika.

Sekcija duštvenih nauka održava se jednom mesečno. Teme koje su do sad obrađene su:  Pojam uma, Srednjovekovni čovek, Pojam slobode, Čovek je mera svih stvari.  Interdisciplinarnost,  kritičko mišljenje, kreativnost i argumentovanje osnovne su odlike ove sekcije. Zainteresovani učenici neka se jave profesorki Gordani Dunai.     

Radionice opšte kulture održavaju se u “Maštalistu“ četvrtkom u 20h. Polaznici istražuju zanimljivosti iz sveta slikarstva, filma, džeza, religije, nauke, filozofije. Radionice vodi profesorka  Aleksandra Maksić, a polaznici su učenici Zrenjaninske gimnazije.

Učenice Zrenjaninske gimnazije Dijana Tansijević i Ana Srdanov kao edukatori programa „Promocija humanih vrednosti” održale su niz edukativnih radionica učenicima osnovnih škola.

Osim navedenih, u školi postoje i mnoge druge sekcije, koje rade u okviru određenog predmeta kao dodatna nastava ili priprema učenika za takmičenja.

Последње објављени чланци

Завршетак редовне наставе 6. јуна 2023.
03.06.2023.By
Прелиминарни резултати пријемног испита из Математике за Ученике са посебним способностима за Рачунарство и информатику
22.05.2023.By
Успех наших ученика у оквиру пројекта ,,Афирмација мултикултурализма и толеранције у Војводини“
17.05.2023.By

Календар

јун 2023.
П У С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930