Muzičko – scenski nastup u gradskoj biblioteci

Učenici naše škole obeležili su 10. decembra 2013. godine u prostorijama Gradske biblioteke „Žarko Zrenjanin“ Dan ljudskih prava, slaveći pravo na ljubav. Priredili su poetsko veče muzičko – scenskim recitalom pod nazivom „Zvuci i reči ljubavi“. Učenici II-1, II-7, III-11, IV-5 i IV-8 recitovali su, svirali na gitari i klavijaturama i pevali na temu ljubljvi. Recitovali su ljubavne pesme evropskih i domaćih pesnika, a mnoge pesme su kazivane dvojezično – na jeziku na kom su originalno nastale i u prepevu na srpski jezik.Ovaj svojevrsni javni čas osmislila je profesorka književnosti, Dušica Mitić, kako bi prisutnima predstavila raznovrsnost sposobnosti i talenata gimnazijalaca.

Učenici III-8 i IV-8 izveli su sa velikim uspehom predstavu -Božićna priča u pozorišnoj sali u Lukinom selu i pozorištu Toša Jovanović u Zrenjaninu, povodom božićnih i novogodišnjih praznika.

Sekcija duštvenih nauka održava se jednom mesečno. Teme koje su do sad obrađene su:  Pojam uma, Srednjovekovni čovek, Pojam slobode, Čovek je mera svih stvari.  Interdisciplinarnost,  kritičko mišljenje, kreativnost i argumentovanje osnovne su odlike ove sekcije. Zainteresovani učenici neka se jave profesorki Gordani Dunai.     

Radionice opšte kulture održavaju se u “Maštalistu“ četvrtkom u 20h. Polaznici istražuju zanimljivosti iz sveta slikarstva, filma, džeza, religije, nauke, filozofije. Radionice vodi profesorka  Aleksandra Maksić, a polaznici su učenici Zrenjaninske gimnazije.

Učenice Zrenjaninske gimnazije Dijana Tansijević i Ana Srdanov kao edukatori programa „Promocija humanih vrednosti” održale su niz edukativnih radionica učenicima osnovnih škola.

Osim navedenih, u školi postoje i mnoge druge sekcije, koje rade u okviru određenog predmeta kao dodatna nastava ili priprema učenika za takmičenja.

Последње објављени чланци

Трибина „Да ли видиш фашизам око себе?“
04.12.2023.By
Превенција трговине људима – вршњачка едукација
04.12.2023.By
Успех тима ,,Need for green“
02.12.2023.By

Календар

децембар 2023.
П У С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031