Посета гимназијалаца Научно-технолошком парку Београд

Ученици Зрењанинске гимназије, чланови секције „ У друштву креативних гимназијалаца“, професори Данијела Вукић и Даруши Еди посетили су Научно-технолошки парк Београд и музеј „Никола Тесла“ , заједно са студентима Техничког факултета „Михајло Пупин“ и њиховим професорима, као део активности остварених у оквиру сарадње ове две значајне образовне институције у нашем граду.

Приликом посете Научно-технолошком парку Београд  ученици и студенти  обишли су саму зграду и упознати су са основном улогом ове институције која се огледа у томе да пружа подршку старт-уп компанијама или тимовима, као и растућим високотехнолошким компанијама у развоју и комерцијализацији иновативних производа и услуга.

Ученик 4-9 Радуљ Немања упознао је домаћине са активностима наших гимназијалаца окупљених у еколошкој групи Need for green, а професор Даруши са улогом секције „У друштву креативних гимназијалаца“ у ширењу креативног духа у локалној заједници, отварајући тиме могућност за будућу сарадњу са овом изузетно значајном институцијом, како су то истакли и сами домаћини Научно-технолошког парка Београд.

Након посете Научно-технолошком парку Београд Зрењанинци су посетили „Музеј Николе Тесле“ у којем су изложени оригинални документи, књиге, часописи, историјски и технички предмети, фотографије, уређаји и инструменти. Најзанимљивији део представљају аутентични радни модели Теслиних изума.

Посета је реализована уз подршку локалне самоуправе.

Професор филозофије Еди Даруши