Уметност спасава свет

У веку кашњења, изазов је пронаћи времена за праве ствари. Песничко вече је једини исход разумевања пролазности и пропадања света. И његов је једини спас.

Вече младих, догађај у коме се преплићу уметност и љубав под називом :“Како спасити свет“, одржано је у Градској библиотеци 14. фебруара. У њој су учествовали ученици и ученице Зрењанинске гимназије, бастиона хуманитарног рада у нашем граду. У том духу, наше уметничко дешавање имало је хуманитаран тон. Сакупљени новац дониран је Нурдор-у. Публика је могла сазнати шта је љубав, шта је заљубљеност, а шта поезија, ако је пажљиво слушала. У томе су јој помогле љубавне песме и музички перформанси чланова и чланица секције „У друштву креативних гимназијалаца“, као и професор Еди Даруши, који и води секцију, и, почасна гошћа, професорка у пензији Вера Поповић.

Чланови и чланице секције „У друштву креативних гимназијалаца“ који су учествовали на песничкој вечери су: Милица Даников, Мајда Мандић, Миа Ђерић, Уна Ђурић, Немања Радуљ, Искра Фењчев, Милица Савић, Аница Грбић, Дариа Поповић, Невена Бераров, Маја Ковачевић и Влада Стојанов.

По осмесима и аплаузу знали смо да радимо праву ствар. Ако историја наше идеје протумачи другачије, бар смо били свесни да спасавамо свет. Улили смо наду људима да постоји боље сутра, само (га) треба стићи. На пример, још једном песничком вечери, већ у марту када организујемо песничко вече посвећено 8. марту.

Водитељ и организатор, Михајло Манигодић, ученик одељења 2-3 Зрењанинске гимназије