Успех наших ученика и њихове друштвене игре ,,Black out“

Ученичка компанија Зрењанинске гимназије, са својом иновативном друштвеном игром ,,Black out”, освојила је престижно друго место, чиме је обезбедила учешће на националном такмичењу у Београду овог маја. Ова игра, која се бави темом зависности, представља јединствен приступ едукацији младих о овом свеприсутном проблему. ,,Black out” је плод креативности и преданости ученика, који су желели да на оригиналан начин скрену пажњу на различите облике зависности које утичу на младе, попут пушења, коцкања, употребе наркотика и алкохола. Кроз занимљиве и интерактивне елементе игре, ученици су успели да споје забаву и важну социјалну поруку. Ученичка компанија, коју чине Марија Даруши, Матеја Франк, Матија Гогић, Михајло Манигодић и Милица Даников, под менторством професора филозофије, Едија Дарушија, усмерава своје напоре ка унапређењу дизајна игре у наредна два месеца, како би се што боље припремили за предстојеће национално такмичење. Овај програм, који је део глобалне мреже Junior Achievement, пружа прилику средњошколцима да развију предузетничке вештине кроз вођење сопствених компанија. Европска комисија је програм препознала као изузетан пример предузетничког образовања, омогућавајући ученицима да кроз практично искуство стекну знања о тржишној економији и предузетништву. Захваљујући подршци организације Достигнућа младих у Србији, као и финансијској подршци USAID-а, NCR фондације, UniCredit фондације и Министарства просвете, ученичка компанија Зрењанинске гимназије наставља да инспирише и мотивише младе на путу ка иновацијама и друштвеној одговорности.